اعتراض به اتهام زنی های دادستان و روزنامه کیهان خبر و اطلاعیه
02/11/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

 اطلاعیه خانواده کبودوند


محمدصدیق کبودوند، که از سه سال و نیم پیش به اتهام تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان دستگیر و به 11 سال حبس محکوم شده، در حالی سازمان متبوع وی و اقدام ایشان برای تشکیل این نهاد غیرقانونی قلمداد شده که سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طبق مواد 20 اعلامیه جهانی حقوق بشر و 21 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی تشکیل و منشور آن نیز اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام شده که با استناد به ماده 9 قانون مدنی جاری ایران، تعهدات بین المللی از جمله میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی قانون داخلی محسوب می شود.


بنابراین کبودوند به طور غیرقانونی به حبس سنگین ظالمانه و ناروا محکوم شده که این محکومیت در راستای اعمال تبعیض های ظالمانه و غرض آلود 30 ساله علیه مردم کرد در ایران و از جمله فعالان کرد و هم چنین بدلیل استقامت و پایداری کبودوند در عدم پذیرش اقداماتش به عنوان اقداماتی غیرقانونی و هرگونه عقب نشینی در مواضع برحق ایشان که اخیراً موجبات عصبانیت شدید مقامات قضایی را نیز فراهم آورده است. بطوری که دادستان تهران از هرگونه ملاقات و یا دریافت درخواست مرخصی، از سوی خانواده و با شخص ایشان خودداری می کند و جالب تر آن که جناب دادستان در کشفی جدید همانند روزنامه کیهان که پیش تر کبودوند را در یک مرحله تجزیه طلب زندانی مورد حمایت استکبار و در مرحله دیگر از عوامل و حامیان فتنه سال 88 نام برده بود. جناب دادستان نیز از کبودوند بعنوان منافق نام برده است.


ما خانواده کبودوند بدینوسیله ضمن اعتراض شدید به اتهام ناروای مدیرمسئول روزنامه کیهان و جناب دادستان، از نامبردگان تقاضای ارائه اسناد و مستندات لازم در خصوص اتهام زنی هایشان علیه کسی  که در کردستان و منطقه و  جهان از وی به پدر حقوق بشر کردستان نام برده می شود، داریم. از این رو از مقام های قضایی و مسئولان ذی ربط دستگاه قضا، تقاضا داریم تا نسبت به ارائه توضیح لازم از افراد یاد شده در این زمینه نسبت به اعاده حیثیت از پدر حقوق بشر کردستان اقدام نمایند. در پایان به اطلاع می رسانیم بدلیل تبعیض و ناروایی نسبت به عزیز در بندمان، از این پس ناچار و ناگریز از مقام ها و مراجع بین المللی تقاضای فریادرسی و دادرسی می نمائیم.


خانواده کبودوند


تهران سه شنبه 3 آبان ماه 1389


 


 


 


محمد صدیق کبودوند