کبودوند: جمهوری اسلامی آزادی وا منیت رهبران جنبش سبز را تامین کند خبر و اطلاعیه
06/03/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

بیانیه


کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند


در پی اعتراضات خیابانی 25 بهمن ماه سال جاری و تهدید رهبران جنبش سبز به بازداشت و زندان، رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در زندان در بیانیه ای کوتاه تامین امنیت آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی را خواستار شد.


محمدصدیق کبودوند: «اعتراض های مدنی و مسالمت آمیز جمعی از مردم ایران در 25 بهمن ماه با وجود فضای امنیتی سرکوب و خفقان در کشور، موجب گردید تا نمایندگان دولتی در مجلس و مسئولان قضایی و امنیتی و امامان جمعه دولتی در هجمه ای سنگین و سازمان دهی شده، بازداشت و محاکمه  و حتی اعدام و مرگ رهبران جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی را خواستار شدند. در همان حال دستگاه های امنیتی و پلیسی و قضایی و انتظامی نیز از تهدیدهای جدی در جهت حبس خانگی و محاکمه رهبران اپوزیسیون داخلی خبر دادند. و اکنون نیز گفته می شود آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی بازداشت شده اند.


این جانب به عنوان یک زندانی مدافع حقوق بشر و به نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان نگرانی شدید خود را از خطراتی که جان و موقعیت آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی را احاطه کرده ابراز می نمایم و تاسف و تاثر عمیق خود را از پروپاگند منزجرکننده رسانه و دستگاه های دولتی علیه داشتن ابتدایی ترین حقوق مدنی و سیاسی مخالفان بویژه رهبران سیاسی مخالف دولت را بیان می دارم و از مسئولان حکومتی می خواهم با احترام به حقوق بشر و منشور آن آزادی و امنیت مخالفان مسالمت جوی خود بویژه آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی را تامین نماید و از تهدیدهای افراد خودسر علیه آنها جلوگیری به عمل آورند.


تهران: 9 اسفند 1389/28 فوریه 2011


محمد صدیق کبودوند