کبودوند: بمب گذاری در میان مردم توجیه ناپذیر و مردود است گزارش و بیانیه
20/10/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
اطلاعیه خانواده کبودوند

محمدصدیق کبودوند «پدر حقوق بشر کردستان» در دیدار غیرحضوری هفتگی -20 دقیقه ای- با خانواده ضمن اشاره به واقعه بمب گذاری در شهر مهاباد که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از افراد عادی و شهروندان بویژه زنان تماشاگر رژه نظامی گردید، آن را حادثه ای هولناک و اقدامی غیرانسانی خواند و تاثر و تاسف عمیق خود را ابراز  نمود و گفت: «اینگونه اقدامات خشونت بار، با هر هدف و منظوری که باشد مردود است و  هیچگونه توجیهی نمی توان برای آن ارائه داد».


یادآور می گردد کلیه ملاقات ها و دیدارهای محمدصدیق کبودوند از ابتدای سال جاری و تماس های تلفنی وی نیز حدود دو ماه است که قطع گردیده است. از این رو هیچگونه امکانی جهت ارسال پیام های ایشان به بیرون از زندان وجود ندارد. از سویی دیگر ماه هاست که مدیران عالی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان نیز توسط دستگاه های امنیتی و دولتی از هرگونه فعالیتی منع گردیده و تهدید شده اند در صورت ادامه دادن فعالیت بازداشت شده و با احکام سنگین مشابه کبودوند روبرو خواهند گردید.


تهران 5 مهرماه 1389/ 23 سپتامبر 2010


محمد صدیق کبودوند