آرشیو ماهیانه:

آبان1387  -  اسفند1389  -  خرداد1390  -  مرداد1390  -  

  یادداشت
برای تنهایی پدرم: 22/8/1387
آن هنگام که دست به قلم می‌برم قلمم او را می‌نویسد و او را می‌خواند. قلمم ناتوان از وصف مهر پدری‌ست. این قلب پردرد و پرزخمم را شاید این نوشته مرهمی باشد. از که بگویم از آنان که فریادهای عدالت‌خواهی، برابری و آزادی‌طلبی‌شان گوش دنیا را پرکرده است و اکنون برای «غیرخودی» چون او با سکوت‌های زجرآورشان قلبم را تکه تکه می‌کنند و یا از آنان که بودنشان را در رفتن به جای ماندن دیدند و تنهایی ما را تنهاتر کردند یا آنان که تماس هرازچندگاهی‌شان ما را دلگرم می‌کند و ما را به صبری هم‌چون صبر ایوب فرامی‌خواند.
بیشتر

  یادداشت
محمدصدیق کبودوند 12/8/1387

 و خلاصه فعالیت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


 محمد صدیق کبودوند در 22 مارس 1963 در دیواندره متولد و تا 23 سالگی در سنندج زندگی میکرده و پس از آن برای ادامه تحصیل به تهران رفته و در پایتخت اقامت گزید. ایشان کارشناس مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مالی و مجموعه مطالعاتی در حقوق بشر دارد. کبودوند یک دختر و دو پسر دارد که به ترتیب دانشجو و محصل هستند.


 

بیشتر

  یادداشت
کبود وند يعني همه فعالان حقوق بشر 12/8/1387
چهره هاي جامعه مدني در مصاحبه با روز - سه شنبه 4 تیر 1387 [2008.06.24]


samanrasoulpour.jpg


سامان رسول پور

S. rasoulpour@gmail. com


محمد صديق کبودوند روزنامه نگار و رييس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که از يک سال پيش در بازداشت ‏بسر مي برد، روز گذشته به اتهام تاسيس و اداره اين نهاد حقوق بشري از سوي شعبه 15 داگاه انقلاب تهران به 11 ‏سال زندان محکوم شد. صدور حکمي چنين سنگين که در سالهاي گذشته براي فعالان حقوق بشر کم سابقه بوده، ‏اعتراض و نگراني هاي زيادي را بين فعالان مدني ايران دامن زده است. اين فعالان در گفت و گو با روزاين حکم را‎ ‎‏"تکان دهنده و شوک آور" خوانده اندبیشتر


محمد صدیق کبودوند