آرشیو ماهیانه:

آبان1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  فروردین1388  -  

تیر1388  -  شهریور1388  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  

آبان1389  -  آذر1389  -  دی1389  -  بهمن1389  -  

اسفند1389  -  فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  

تیر1390  -  مرداد1390  -  شهریور1390  -  مهر1390  -  

دی1392  -  بهمن1392  -  اسفند1392  -  اردیبهشت1393  -  

  محکومیت مطبوعاتی
مديرمسوول هفته‌‏نامه "پيام مردم" کردستان، به يك سال زندان، پنج سال محروميت از فعاليت و لغو امتياز هفته‌‏نامه محکوم شد، 28/7/1389
محمد صديق كبودوند، مديرمسوول هفته‌‏نامه "پيام مردم" كردستان، به يك سال زندان و پنج سال محروميت از فعاليت در عرصه مطبوعات محكوم و هفته‌‏نامه پيام مردم نيز لغو امتياز شد.
به گزارش "ايلنا"، صاحب امتياز، مدير مسوول و سردبير هفته‌‏نامه «پيام مردم » كردستان در تاريخ 27 مرداد ماه سال جاري در شعبه اول حقوقي محاكم سنندج به دادرسي امجديان مورد محاكمه قرار گرفت. اتهام محمد صديق كبودوند بر اساس گزارش اداره اطلاعات كردستان، گزارش فرماندهي انتظامي كردستان، معاونت اطلاعات و ارجاع رييس كل دادگستري استان كردستان، "نشر اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي"، "ايجاد اختلاف بين اقشار جامعه از طريق طرح مسائل نژادي و قومي" و "درج تيترهاي تحريك‌‏آميز" عنوان شده است.
مدير مسوول پيام مردم زماني محاكمه شد كه وكيل وي، عبدالفتاح سلطاني، در بازداشت بود. در دادگاه نيز اتهاماتي به شرح ذيل عليه كبودوند مطرح شد: 1- تشويق دختران كرد به پيوستن به چريك‌‏هاي پ.ك.ك و حضور در صف مبارزه و ازدواج به شكل مرسوم را استثمار زن تلقي كردن 2- متهم كردن دولت جمهوري اسلامي به دست داشتن در قتل رهبران كرد (رهبران حزب دموكرات كردستان ايران ) و قتل‌‏هاي زنجيره‌‏اي را به رهبران حكومت نسبت دادن 3- متهم كردن دولت جمهوري اسلامي به قتل فاروق فرشاد و تجليل از ايشان 4- متهم كردن دولت جمهوري اسلامي به محروم نگه داشتن مردم كرد و تداوم عمدي فقر اقتصادي و گسترانيدن دام محروميت براي مردم كردستان 5- متهم كردن دولت جمهوري اسلامي به اعمال تبعيض قومي و نژادي و نژادپرستانه تلقي نمودن قوانين اساسي و ستيزه‌‏جويي مسوولان عليه كردها و بيگانه شمردن اقليت‌‏ها و رواج نفاق و دشمني توسط دولتمردان 6- متهم كردن دولت به انفاق فرهنگي و اقتصادي مردم كردستان و آلوده كردن عمدي جوانان كرد به مواد مخدر و ترويج اعتياد در كردستان 7- عمدي تلقي كردن آلودگي آب سد سنندج و مقايسه آن با بمباران شيميايي هيروشيما و حلبچه و القا وقوع كثير شكنجه در دستگاه‌‏هاي قضايي, امنيتي و انتظامي همچنين انتخاب ده‌‏ها تيتر تحريك‌‏آميز از جمله "پيشمرگه‌‏ها رمز و شرف ملتند"، "ورود ارتش به كردستان ممنوع"، "اخراج كارگران در مناطق كردنشيتن"،"حكومت واحد كردي تشكيل شود "، " دولت فدرال كردستان"، "كردها نمي‌‏پذيرند شهروند درجه دو باشند"،" چرا كردهاي ايران الگو نباشند؟".
بیشتر

  محکومیت حقوق بشری
متن حکم حبس محمد صدیق کبودوند و دلایل بی سابقه ای که منجر به محکومیت 11سال حبس برای او شده است 28/7/1389
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
کبودوند تحت نظر پزشک قانونی است 28/7/1389
براساس اطلاعات دریافتی از زندان اوین، بیمارستان زندان طی نامه ای اعلام نظر پزشکان را در خصوص عدم توانایی کیفر محمدصدیق کبودوند (پدر حقوق بشر کردستان) را خواستار شده و در همین رابطه پزشک قانونی که گفته شده بنا به درخواست خانواده و یا دستور دادستان طی ماه گذشته و نیمه اول ماه جاری دوبار با کبودوند دیدار و آخرین وضعیت ایشان را جویا و بررسی نموده و از سویی از پزشکان قلب و عروق، داخلی، مغز و اعصاب و روان و روانپزشک درخواست شده تا وضعیت بیماری کبودوند را بررسی و در صورت ضرورت اعزام وی را به خارج از زندان گزارش کنند.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
نگرانی و تاسف کبودوند از بروز خشونت در کردستان 28/7/1389
به دلیل تعطیلی هفته گذشته محمدصدیق کبودوند پس از 15 روز موفق با ملاقات غیرحضوری بیست دقیقه ای با خانواده گردید. پدرزندانی حقوق بشر کردستان در این دیدار غیرحضوری از اقدامات خشونت آمیز اخیر به ویژه حادثه 15 مهرماه سنندج را که طی آن تعدادی نیروی انتظامی و 2 رهگذر کشته و زخمی شدند ابراز نگرانی نمود و تاسف عمیق خود را از وقوع این گونه حوادث خشونت بار و شک برانگیز اعلام کرد. وی با ناموجه خواندن توسل به خشونت و ترور نگرانی شدید خود را از احتمال تکرار و گسترش خشونت های بیشتر در مناطق کردنشین بیان نمود.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
کبودوند: بمب گذاری در میان مردم توجیه ناپذیر و مردود است 28/7/1389
محمدصدیق کبودوند «پدر حقوق بشر کردستان» در دیدار غیرحضوری هفتگی -20 دقیقه ای- با خانواده ضمن اشاره به واقعه بمب گذاری در شهر مهاباد که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از افراد عادی و شهروندان بویژه زنان تماشاگر رژه نظامی گردید، آن را حادثه ای هولناک و اقدامی غیرانسانی خواند و تاثر و تاسف عمیق خود را ابراز نمود و گفت: «اینگونه اقدامات خشونت بار، با هر هدف و منظوری که باشد مردود است و هیچگونه توجیهی نمی توان برای آن ارائه داد».
بیشتر


محمد صدیق کبودوند