آرشیو ماهیانه:

آبان1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  فروردین1388  -  

تیر1388  -  شهریور1388  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  

آبان1389  -  آذر1389  -  دی1389  -  بهمن1389  -  

اسفند1389  -  فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  

تیر1390  -  مرداد1390  -  شهریور1390  -  مهر1390  -  

دی1392  -  بهمن1392  -  اسفند1392  -  اردیبهشت1393  -  

  خبر و اطلاعیه
اطلاعیه دبیرخانه کمیسیون اروپایی سازمان حقوق بشر کردستان در رابطه با وضعیت وخیم محمد صدیق کبودوند 7/6/1389
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
محمد صدیق کبودوند برنده جایزه هلمن/همت شد 7/6/1389
سارا لی ویتسون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده بان حقوق بشر می گوید: "فعالیت های کبودوند بعنوان یک مدافع حقوق بشر و روزنامه نگار مروج و حامی اصلاحات در ایران موجب زندانی شدن او شده است. او با وجود نیاز اضطراری به مراقبت های پزشکی امکانات کافی در اختیار ندارد." وی می افزاید: "تجربه او گواهی ناگوار مخمصه روزنامه نگاران، دگراندیشان و سایر منتقدین مسالمت آمیز در ایران امروز است."
بیشتر

  بیوگرافی
بیوگرافی،فعالیت،آخرین وضعیت قضایی و جسمانی کبودوند 7/6/1389
1- بیوگرافی
2 - فعالیت های مدنی و اجتماعی
3- آخرین وضعیت قضایی
4- آخرین وضعیت جسمانی
بیشتر

  گزارش و بیانیه
با تامین خواسته های برحق کبودوند مانع از اعتصاب غذای او شوید 7/6/1389
5دی ماه 1387- کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که محمد صدیق کبودند در اعتراض به رفتارهای غیر انسانی با او در زندان، از هفته آینده دست به اعتصاب غذا خواهد زد. کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران مصرا از مقامات خواست که با آزاد کردن فوری آقای کبودوند برای معالجه توسط پزشکان متخصص مانع از اعتصاب غذای ایشان شوند.

علیرغم هشدارهای متعدد در باره در خطر بودن سلامتی محمد صدیق کبودوند و تقاضای رسمی وکیل و خانواده ایشان برای مرخصی پزشکی، نه تنها هیچ تغییر مثبتی در وضعیت آقای کبودوند حاصل نشده است، بلکه فشارها و رفتارهای غیر انسانی با ایشان تشدید شده است.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
درخواست فوری برنامه نظارت بر حمایت مدافعان حقوق بشر 7/6/1389
برنامه نظارت از سوی منابع قابل اطمینان مطلع شده که آقای محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار و دبیر سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان (RMMK)، در زمانی که در حبس خودسرانه بسر می برده متحمل حمله قلبی شده و اکنون نیاز فوری به درمان پزشکی دارد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده، آقای محمد صدیق کبودوند روز ۱۷ دسامبر ۲۰۰۸ در داخل سلولش در زندان اوین دچار حمله قلبی شد و از این پس جان او در خطر می باشد. آقای کبودوند روز ۱۹ مه ۲۰۰۸ نیز دچار حمله قلبی شده بود. پزشکان زندان طی نامه ای به مسؤولان قضایی اعلام کردند که آقای کبودوند نیاز فوری به مداوای پزشکی تخصصی در خارج از زندان دارد، ولی مسؤولان تاکنون هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نداده اند. او در اوایل ماه دسامبر ۲۰۰۸ توسط پزشکان زندان مورد معاینه قرار گرفت و در نتیجه معاینه نوشته شده که وی سرگیجه دارد و فشار خون او ثابت نیست و اینکه اختلالات مربوط به کلیه ها و پروستات او رو به وخامت است.

برنام
بیشتر

  گزارش و بیانیه
عفو بین الملل:کبودوند را فورا آزاد کنید 7/6/1389
سازمان عفو بین الملل نوزدهم دسامبر طی بیانیه‌ای به‌ شرح مشکلات جسمانی آقای محمد صدیق کبودوند پرداخته‌ و خواستار آزادی فوری ایشان شده‌ است.

در صدر این بیانیه‌ گفته‌ می شود که‌ محمد صدیق کبودوند در 17 دسامبر دچار حمله‌ی قلبی شده‌ است.وی به‌ بهداری زندان اوین برده‌ شده‌ بود اما هیچ پزشکی به‌ واسطه‌ی این که‌ در ایران تعطیلی ملی بود،آنجا وجود نداشت.عفو بین الملل نگران این موضوع است که‌ از او مراقبت کافی پزشکی به‌ عمل نمی آید.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
زندگی کبودوند همچنان در خطر است 7/6/1389
هیچکس پاسخگو نیست که چرا کبودوند در حالی که در وضعیت کاملا خطر قراردارد، به جای بستری شدن در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان همچنان در سلول سرد خود نگه داشته شده است.30 آذر ماه 1387- کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که علیرغم هشدارهای متعدد در باره در خطر بودن سلامتی محمد صدیق کبودوند و تقاضای رسمی وکیل و خانواده ایشان برای مرخصی پزشکی، هیچکس در قوه قضائیه پاسخگو نیست. در سحرگاه روز بیست و هفتم آذرماه 1387، کبودوند در داخل سلول خود برای بار دوم در 8 ماه گذشته، در زندان اوین دچار حمله قلبی شد و در حال حاضر نیز در وضعیت خطرناکی در سلول سرد خود در بند 209 زندان اوین نگهداشته شده است.

بیشتر

  گزارش و بیانیه
زندگی محمد صدیق کبودوند؛ مدافع حقوق بشر زندانی در خطر است 7/6/1389
30 آذر ماه 1387- کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مقامات قضایی خواستار آزادی فوری محمد صدیق کبودند؛ مدافع حقوق بشر زندانی شد، تا در خارج از زندان مورد درمان فوری قرار گیرد. در سحرگاه روز بیست و هفتم آذرماه 1387، کبودوند در داخل سلول خود در زندان اوین دچار حمله قلبی شد و در حال حاضر نیز در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

هادی قائمی؛ سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: "در درجه اول کبودند اساسا نباید بخاطر فعالیتهای مسالمت آمیز حقوق بشری خود در زندان باشد. در حال حاضر هم که بی دلیل در زندان است، در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد و مقامات ایرانی مسئولیت کامل حفظ سلامتی و جان او را بر عهده دارند."
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
کبودوند عضو افتخاری انجمن قلم سوئد شد 7/6/1389
بیشتر

  گزارش و بیانیه
عناد دستگاه قضایی با محمدصدیق کبودوند ادامه دارد 7/6/1389
گزارشگران بدون مرز نگرانی عمیق خود را از شرایط بازداشت و وضعیت سلامت محمد صدیق کبودوند اعلام می دارد. در تاریخ ٢٧ آذر این روزنامه نگار برای دومین بار در زندان قربانی نارسایی قلبی شده است. در اردیبهشت ماه گذشته نیز سلامت محمدصدیق کبودوند، محروم از درمان پزشکی با خطر جدی روبرو شده بود. پری‌ناز حسنی همسر و نسرین ستوده وکیل وی به گزارشگران بدون مرز اعلام کردند شدیدا نگران سلامت او هستند.
بیشتر

  مقالات
تلاش و رنجهای پدرم 7/6/1389
پدرم از کسانی نام برد که نه کسی به یادشان بود و نه اسمی از آنها و حق زیستن‌شان در هیچ کجا به چشم نمی‌خورد. کسانی که در تاریخ این مرز و بوم بربادرفتگان نادیده بودند. از کولبران گرفته که جانشان را بر پشتشان نهاده و به دنبال زندگی با مرگ سودا می‌کردند تا زنانی که سوختن جسم‌شان را کم‌دردتر از سوختن در سختی روزگار و سنت‌های جاهلانه و تعصب‌آمیز می‌دیدند و با به آتش کشاندن خود اعتراضی خاموش تا عرش آسمان را سر می‌دادند و یا کارگرانی بی‌ادعا که در یک دستشان چرخ‌های آهنین زندگی‌مان را می‌سازند و در دست دیگرشان نان خشک خود و فرزندانش را به دست گرفته‌اند. کارگرانی که تنها دغدغه‌شان تأمین نان روزانه و گذران زندگی‌شان است و بارها به جای اینها کتک و حقارت و خانه‌نشین شدن سهم‌شان می‌شود.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
کمپین بین‌المللی حقوق بشر خواستار ‌آزادی محمدصدیق کبودوند شد 7/6/1389
کمپین بین‌المللی حقوق بشر از قوه قضاییه ایران خواست حکم ۱۱ سال زندان برای محمدصدیق کبودوند، موسس سازمان حقوق بشر کردستان را لغو کند. او از خرداد سال ۸۶ در زندان بسر می‌برد و ماه‌ها در سلول انفرادی نگه داشته شده.
بیشتر

  گزارش و بیانیه
اعتراض کمپین بین المللی دفاع از حقوق بشر در ایران به حکم حبس کبودوند 7/6/1389
(۵ آذر ۱٣٨۷) کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران در نامه ای سرگشاده به آیت الله شاهرودی، رییس قوه قضاییه ایران، به حکم غیر عادلانه ۱۰ سال زندان برای محمد صدیق کبودوند، فعال حقوق بشر و موسس سازمان حقوق بشر کردستان، اعتراض کرده و خواستار آزادی فوری وی شد. این نامه با استناد به مواد حقوق بین المللی و نقض فاحش آنان در طی بازداشت و محاکمه کبودوند، اتهامات وارده به وی تنها بدلیل گزارشات و فعالیتهای حقوق بشری را نمونه بارزی از زیر پا گذاشتن تعهدات بین المللی دولت ایران در حفاظت از مدافعان حقوق بشر برشمرده است. متن کامل این نامه بشرح ذیل است:

بیشتر

  محکومیت حقوق بشری
شیرین عبادی:از محکومیت 10 سال حبس همکارم کبودوند متاسف وحیرانم 7/6/1389
شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل با انتقاد از صدور حکم سنگین 11 سال حبس برای محمد صدیق کبودوند به دلیل تاسیس سازمان حقوق بشر کردستان گفت: بر طبق مصوبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 1999 که دولت ایران نیز به آن رای مثبت داده است،دولت های عضو سازمان ملل موظف به تامین آزادی و امنیت کسانی هستند که برای دفاع از حقوق بشر می کوشند.
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
تقدیر از رئیس سازمان حقوق بشر کردستان 7/6/1389
روز سه شنبه 28 آبان ماه ، فعالان دفتر تحکیم وحدت انجمن سیاسی دانشجویان در جلسه ای که به منظور تقدیر از زندانیان سیاسی و مدنی در تهران بر پا داشتند از آقای محمد صدیق کبودوند موسس سازمان حقوق بشر کردستان و مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه پیام مردم به خاطر تلاش در راه آزادی بیان و عقیده و دفاع از حقوق بشر تقدیر نمودند
بیشتر

  مصاحبه ها
گزارش رادیو فردا از تایید محکومیت کبودوند 7/6/1389
محمدصديق کبودوند، فعال اجتماعی کرد و مؤسس سازمان حقوق بشر کردستان که از تير ماه سال گذشته در زندان به سر می‌برد، بر اساس حکم دادگاه تجديد نظر به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
تقدیر انجمن قلم از تلاش‌های محمد صادق کبودوند، روزنامه‌نگار زندانی 7/6/1389
انجمن قلم اعلام کرده است که در روز ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان ماه) ياد پنج نويسنده‌ی زندانی را گرامی می‌دارد که در بين آنها نام محمد صادق کبودوند، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر کرد، هم ديده می‌شود.
بیشتر


محمد صدیق کبودوند