آرشیو ماهیانه:

آبان1387  -  اسفند1387  -  فروردین1388  -  تیر1388  -  

شهریور1388  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  آبان1389  -  

آذر1389  -  دی1389  -  بهمن1389  -  اسفند1389  -  

فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  دی1392  -  بهمن1392  -  اسفند1392  -  

اردیبهشت1393  -  

  خبر و اطلاعیه
به مراجع قانونی داخلی و خارجی شکایت میکنیم 17/2/1393
اطلاعیه خانواده کبودوند
به مراجع قانونی داخلی و خارجی شکایت میکنیم
همانگونه که در برخی از رسانه های منعکس شده است،محمد صدیق کبودوند سه هفته پیش پس از حمله گارد زندان به بند 350 توسط افراد لباس شخصی حفاظت اطلاعات مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و به رغم انکار مسئولان ذیربط و مقامات قضایی و دولتی، ایشان به شدت مجروح و مصدوم و شکنجه گردیده است. که در این رابطه برای مدت نوزده روز در بیمارستان یا درمانگاه مرکزی زندان تحت تدابیر محدود کننده بستری بوده است. اما بستری شدن طولانی مدت وی صرفا به منظور از بین بردن آثار و شواهد شکنجه بوده است ،با این حال گزارشهای روزانه مرکز پزشکی، مدت بستری شدن و علت آن و مدارک پزشکی مربوطه اگرچه احتمال دستکاری و یا از بین بردن آن وجود دارد اما فیلم دوربین های محل شکنجه دربند 240 و سلول انفرادی و همچنین دوربین اتاق بستری در بخش درمانگاه یاد شده، شکنجه و وجود آثار و شواهد و خونریزی های زیر پوستی و جراحات ناشی از شکنجه را ثابت میکند و هم چنین مشاهده عینی تعدادی از هم بندیان که بصورت موردی و اتفاقی آقای کبودوند را در درمانگاه مرکزی و یا سالن ملاقات دیده بودند خود گواه دیگریست از تایید شکنجه و آثار آن که غیر قابل انکار است و با بررسی قانونی مدارک و شواهد یاد شده ادعای ما در مورد شکنجه محمد صدیق کبودوند به اثبات میرسد.
در هر صورت اکنون که ایشان بنا به درخواست های مکرر خود ترخیص و به بند 350 بازگشته است ما خانواده کبودوند اعلام مینماییم که قصد داریم موضوع شکنجه عزیز در بندمان را از طریق مراجع داخلی از جمله دولت و مجلس و مراجع بین المللی از جمله دبیرکل سازمان ملل ، کمیساریای عالی حقوق بشر، شورای حقوق بشر، سازمان های بین المللی حقوق بشراز جمله فدراسیون بین المللی حقوق بشر ،عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشرو سازمان منع شکنجه مورد پیگیری قرار داده و نامه ها و شکایاتی حاوی تشریح شکنجه رئیس سازمان حقوق بشر کردستان و حبس ظالمانه 8 ساله ایشان و محکومیت غیر قانونی 11 ساله برای وی را به پارلمان اروپا، اتحادیه اروپا و پارلمانهای نروژ، سوئد،انگلستان، کانادا و سنای آمریکا و نیز مسئول سیاست خارجی اروپا و وزرای خارجه کشورهای یاد شده ارجاع و به طور مشخص خواهان پیگیری موضوع حبس و شکنجه وی خواهیم شد و از همین جا از کلیه کسانی که ما را در تهیه و تنظیم متون حقوقی و ترجمه و ارسال آن یاری میکنند سپاسگذاریم .
تهران 18/ 2/ 1393
خانواده محمد صدیق کبودوند
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
گزارش هفته 348 9/12/1392
در دو هفته گذشته که همسر و پسر بزرگ آقای کبودوند توانستند برای اولین بار در یک سال گذشته با ایشان دیداری نیم ساعته به صورت حضوری داشته باشند انتظار می رفت سخت گیری ها نسبت به ملاقات خانواده با ایشان تعدیل و بهبود یابد، اما متاسفانه سخت گیری ها همچنان برقرار است و این هفته مسئولین قصد ممانعت از ملاقات خانم حسنی با آقای کبودوند را داشتند که در نهایت در آخرین لحظه این ملاقات بصورت کوتاه انجام شد.
خانم حسنی در این ملاقات گزارشی از وضعیت فرزندان و خانواده، برخورد مسئولین را به اطلاع ایشان رساند. در ضمن در هفته گذشته ملاقاتی انجام نشده بود.
7 اسفند 1392
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
گزارش هفته 346 23/11/1392
سرانجام پس از یک سال، دادستانی اجازه دیدار حضوری داد و ملاقات این هفته بصورت حضوری انجام شد. هفته گذشته دلیل کسالت خانم حسنی همسر ایشان، آقای کبودوند ملاقات نداشت . بنابراین در دیدار این هفته گزارشی از وضعیت و سلامتی فرزندان، خانواده، برادران و خواهران و فامیل و دوستان در دو هفته گذشته ارائه شد. آقای کبودوند از مشکلات برخی از فعالان سازمان پرسید. برخی شنیده ها بازگو شد. هم چنین خبر اقدام قابل تقدیر اعضای پارلمان یک کشور اروپایی در نامزد کردن ایشان برای جایزه ای بین المللی که متاسفانه بی موقع اعلام شده به اطلاع وی رسید. در پایان کبودوند از دریافت کتاب های ارسالی پس از دو هفته خبر داد، ملاقات این هفته 30 دقیقه به طول انجامید.
شماره گزارش هفته های گذشته پس و پیش شده بود که با این گزارش اصلاح می شود.
تهران: 23 بهمن 1393
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
گزارش هفته 344 11/11/1392
متاسفانه آقای کبودوند دارای سابقه ناراحتی قلبی، عروقی و بیماری کلیه و فشارخون است و برای کنترل این بیماری ها در زندان ناچار است در شبانه روز دارو مصرف کند اما ایشان در ملاقات با همسرش خانم حسنی اطمینان داده است که در سلامت است و گفته است نباید خانواده نگران باشند که بیماری و مشکل خاصی او را تهدید می کند. آقای کبودوند به همسر و خانواده اش توصیه و تاکید کرده است به جای خبر بیماری از سلامت وی بگویند .
آقای کبودوند به جهت عدم لوث شدن بسیاری از موضوعات اغلب زندانیان سیاسی واقعاً بیمار با توجه به ایزوله بودن بند 350 و عدم دسترسی زندانیان سیاسی به تلفن به طور روزانه، به انکار بیماری خود می پردازد.
آقای کبودوند گفته است روزانه وقت خود را به مطالعه و شرکت در کلاس های مختلف آموزش و نقد و بررسی مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سپری می کند و خود وی نیز در هفته چند کلاس آموزش زبان و حسابداری و حسابرسی برگزار می کند. ملاقات این هفته نیز به مدت 30 دقیقه و به صورت کابینی بود.
تهران: 10بهمن 1392
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
گزارش هفته 343 30/10/1392
گزارش هفته 343
کردوند: پایگاه خانواده کبودوند
این هفته خانم حسنی به دیدار آقای کبودوند رفته و طبق معمول از وضعیت اعضای خانواده به ایشان گفتند و آقای کبودوند نیز توصیه هایی به فرزندان و اعضای خانواده خود نمود این ملاقات کابینی و مدت آن 30 دقیقه بود.
آقای کبودوند تاکنون بیش از 2400 روز، 343 هفته و یا 80 ماه از حبس خود را گذرانده است. طی این مدت تنها در سال ششم و یک بار به دنبال بیماری فرزندش پژمان و آن هم پس از 59 روز اعتصاب غذا در قبال وثیقه هفتصد میلیون تومانی توانست به مرخصی بیاید. ملاقات های حضوری ایشان در 2400 روز گذشته مجموعاً حدود 13 نوبت 30دقیقه ای شامل شش نوبت در سال اول و دوم و شش نوبت در سال های سوم تا ششم و یک بار در سال هفتم بوده است. در دوازده ماه گذشته تنها یک بار ملاقات حضوری داشته و با مرخصی ایشان موافقت نشده است.
تهران 3/11/92
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
گزارش هفته 342 30/10/1392
گزارش هفته 342
کردوند: پایگاه خانواده کبودوند
این هفته خانم پریناز حسنی همسر کبودوند به ملاقات ایشان رفت.خانم حسنی ابتدا گزارش کوتاهی از روند درمان پژمان، وضعیت فرزندان، خانواده و فامیل و اطمینان از سلامتی آنها و همراه با خلاصه ای از پیام های دوستان و آشنایان و فعالان سیاسی به آقای کبودوند ارائه داد و ایشان با قدردانی از پیام های آقای علی قاضی پسر زنده یاد قاضی محمد، کاک حسن امینی رهبر مذهبی از جماعت اهل سنت کردستان و آقای اسماعیل مفتی زاده از فعالان سیاسی کرد تهران، از اظهار محبت آنها تشکر نموده و برای آقای مفتی زاده که این روزها ناخوش احوال می باشند، بهبودی و سلامتی آرزو کرد. این ملاقات به صورت کابینی و مدت آن 25 دقیقه بود.
تهران 3 دی ماه 1392
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
به سرکوب و خشونت در کردستان پایان داده شود 16/5/1390
کردوند «پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند»

محمدصدیق کبودوند در زندان، طی درخواست نامه ای، پایان دهی به سرکوب و خشونت در کردستان را خواستار شد. متن درخواست کبودوند در پی می آید:
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
من فقط یک کوشنده حقوق بشرم 16/5/1390
من فقط یک کوشنده حقوق بشرم
کردوند: «پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند»محمدصدیق کبودوند در زندان طی یادداشتی اتهام زنی مجموعه رسانه های دروغ و فریب و آپارتاید علیه خود و خانواده و سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان را دروغ پردازی و تخیلی دانست. متن یادداشت در پی می آید:
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
کبودوند وارد پنجمین سال حبس خود شده است 18/4/1390
کردوند: «پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند»
طبق تقویم زندان محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که به دلیل حمایت و دفاع از حقوق بشر به 11 سال حبس محکوم و زندانی شده، پس از 49 ماه حبس، وارد پنجمین سال از حبس گردیده است. کبودوند طی این مدت حتی برای یک ساعت اجازه مرخصی نداشته و از 15 ماه پیش تاکنون نیز از دیدار حضوری با خانواده خود محروم بوده است. وی براساس دستور کتبی دادستان از هرگونه مرخصی، دیدار حضوری با خانواده و حتی ویزیت پزشک قانونی و بررسی پرونده بیماری ایشان محروم و ممنوع گردیده است. ما خانواده کبودوند براین باوریم که علت این همه سخت گیری نسبت به ایشان به دلیل مقاومت و ایستادگی و به گفته مقام های امنیتی «بر سر موضع بودن» وی و کرد بودن کبودوند است، که این موضوع عناد مسئولان امنیتی و قضایی را نسبت به مردم کرد و بویژه عزیز در بند ما نشان می دهد.
تهران: 17 تیر1390
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
کبودوند: تروریسم دولتی و سرکوب اعتراض های مدنی مردم را محکوم کنیم 13/4/1390
محمدصدیق کبودوند طی پیامی از زندان، از مردم کرد درخواست کرد که در روز تروریسم دولتی در کردستان و ماه سرکوب اعتراض های مدنی مردم کرد، تروریسم دولتی و سرکوب اعتراضات و حرکت های مدنی را محکوم کنند. متن پیام در پی می آید:
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
به ارزش و اعتبار سازمان حقوق بشر کردستان احترام بگذاریم 13/4/1390
بر اساس ماده یک اساسنامه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، دفتر این سازمان در تهران بوده و محدوده فعالیت آن در ایران ومناطق کردنشین میباشد واین سازمان توسط اعضای آن در داخل کشور اداره میشود . سازمان در حال حاضر هیچگونه نمایندگی در خارج از کشور ندارد وبه تبع آن اعلامیه ،اطلاعیه و بیانیه های این سازمان فقط با درج در سایت اطلاع رسانی انسانیت و ایمیل های سازمان معتبر میباشد.

محمد صدیق کبودوند موسس و رئیس این سازمان بوده و در حال حاضردوران محکوميت 11سال زندان خود رادراوین می گذراند. بعد از بازداشت آقای کبودوند و به پیشنهاد ایشان آقای اجلال قوامی به عنوان سخنگوی این سازمان انتخاب گردید .

لذا ما به عنوان خانواده کبودوند از تمام همکاران ،دوستان ویاران محمد صدیق کبودوند چه در داخل و یا درخارج از کشور درخواست داریم به موج منفی بوجود آمده طی هفته های اخیر بر روی سایتهای اینترنتی پایان دهند تا سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که بسیاری از اعضایش بخاطر ارزش و اعتبار آن زندانی و آواره کشور های دیگر شده اند آسیب نبیند . ما خواهشمندیم که در صورت امکان از این به بعد کسانی که در حمایت و یا در مخالفت با آقای قوامی سخنگوی سازمان مطلب و یا نظر خاصی دارند از طریق وبسایت و ایمیل های سازمان پیشنهادات وانتقادادت خود را ابراز ، تا سازمان نسبت به درخواست آنان رسیدگی نماید . ضمنا از همه عزیزان می خواهیم از اظهار نظر های شخصی در سایت های مختلف که موجب بروز اختلاف و سردی در روابط می شود ؛ جدا خودداری نمایند تا جو آرامش به فضای دوستانه پیشین باز گردد .
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
به رفتارهای دوگانه در قبال حقوق بشر پایان داده شود 29/3/1390
به رفتارهای دوگانه در قبال حقوق بشر پایان داده شود
کردوند: «پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند»
محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در آستانه سالگرد اعتراض میلیونی شهروندان تهرانی در خردادماه 1388با حدود بیانیه ای ضمن تاکید بر حق اعتراض و حق تمرد از قوانین نافی حقوق بشر، خواهان آزادی زندانیان سیاسی و مدنی و پایان دهی به رفتار دوگانه دولت جمهوری اسلامی در برابر حقوق بشر شد. متن بیانیه درپی می آید:
همانگونه که بند سوم ماده 2 اعلامیه جهانی حقوق بشر تصریح می دارد؛ اساس و منشاء قدرت، اراده مردم است و این اراده باید بوسیله انتخاباتی که از روی صداقت و بطور ارادی صورت می گیرد تامین شود، هم چنین ماده 28 این اعلامیه، اعلام داشته که هرکس حق دارد برقراری نظمی را بخواهد که از لحاظ اجتماعی و بین المللی حقوق و آزادی های اساسی مصرحه در اعلامیه را تامین کند. بنابراین هرگاه نظامی غیردموکراتیک فرصت و امکان کافی جهت تامین حقوق بشر فراهم نکند، تمامی افراد جامعه حق دارند، اعتراض به وضع موجود و تمرد از قوانین غیردموکراتیک و نیز برهم زدن نظم موجود را به عنوان حقوق خود، محفوظ بدارند. البته باید اذعان نمود که دولت جمهوری اسلامی در این رابطه دچار نوعی پارادوکس رفتاری است. بطوری که طی ماه های اخیر نیز مشاهده شده این حکومت از حقوق مخالفان دولت هایی چون بحرین و یمن در رسانه های دولتی حمایت و از سرکوب و سلب آزادی های سیاسی مردم آن کشورها، ابراز نگرانی می نماید و حتی از حق مردم برای سرنگونی دولت های مزبور دفاع می کند، این درحالی است که چنین حقی را برای مردم ایران و یا مردم دولت های مستبد متحدش نظیر نظام حاکم بر سوریه قائل نیست و یا به رسمیت نمی شناسد.
جمهوری اسلامی در دو سال پیش، در چنین روزهایی، اعتراض میلیونی شهروندان تهرانی و دیگر شهرهای بزرگ را علیه آنچه که انتخابات ناسالم نامیده شد، به شدت سرکوب کرد و متعاقب آن بازداشت های گسترده شهروندان و آزار و اذیت و شکنجه و بدرفتاری با دستگیرشدگان را آغاز نمود، بطوری که در جریان اعتراضات خیابانی و رویدادهای مرتبط دهها نفر کشته شده و چندین نفر نیز در بازداشتگاه ها و تحت شکنجه توسط نیروهای امنیتی و انتظامی به قتل رسیدند. جمهوری اسلامی هم چنین جهت زهرچشم گرفتن از مردم، چندین زندانی سیاسی را به دار آویخت و چندین نفر دیگر را بدون ارائه توجیه قابل پذیرش به اعدام و صدها نفر را به حبس های طولانی مدت محکوم کرده است. متاسفانه اینگونه رفتارهای پرمتناقض و آزاردهنده حکومت در برابر حقوق بشر کماکان ادامه دارد.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در سالگرد اعتراض های خیابانی مردم ایران نسبت به برگزاری انتخابات ناسالم در 22 خردادماه 1388، ضمن ابراز تاسف و تاثر عمیق دگرباره خود، از نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروندی مردم ایران، همگام با وجدان های بیدار، اعلام می دارد که رفتار و برخورد دولت و حکومت جمهوری اسلامی در قبال شهروندان معترض و منتقدان و مخالفان دولتی، غیرقابل پذیرش، توجیه ناپذیر، غیرانسانی و مستبدانه است. این سازمان با تاکید بر حق اعتراض مردم نسبت به اوضاع نابسامان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و مدنی در کشور و نیز سلب حقوق و آزادی های مدنی و سیاسی، و هم چنین محفوظ بودن حق تمرد مردم از قوانین نافی حقوق بشر و غیردموکراتیک، اقدام به سرکوب اعتراض های مدنی و مسالمت آمیز مردم را، غیرقانونی و مغایر با مفاد منشور و تعهدات بین المللی حقوق بشر قلمداد می نماید. سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان خواهان توقف سرکوب ها، دستگیری ها و بازداشت های بی رویه شهروندان و آزادی تمامی زندانیان سیاسی و مدنی است. این سازمان هم چنین پایان بخشی به رفتارهای متناقض و دوگانه جمهوری اسلامی در قبال حقوق بشر و ارزش های جهانی در داخل و خارج از کشور را خواستار است.
تهران: زندان اوین 25 خرداد 1390/ 15 ژوئن 2011
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
دولت سوریه حقوق مردم کرد را به رسمیت بشناسد1 28/2/1390
محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، طی نامه ای به رئیس دولت سوریه خواستار بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی رسمیت بخشیدن به حقوق کردهای این کشور شد:
به عالی جناب بشار اسد رئیس جمهوری دولت سوریه
همانگونه که اطلاع دارید حدود سه میلیون کرد در کشور متبوع جنابعالی ساکن اند که این جمعیت از تمامی حقوق مندرج در منشور حقوق بشر بی بهره اند و بخشی از آنان حتی از داشتن حق تابعیت محروم اند. این مردم که طی سالیان دراز از تمامی حقوق فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی محروم بوده اند، بطوری که حتی عنوان شهروند سوری بر آنان اطلاق نمی شود. علاوه بر این سازمان های سیاسی و مدنی اکراد در کشور شما مورد سرکوب هستند و هزاران نفر از آنها در زندان ها بسر می برند.
من به نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از آن دولت بویژه از شخص ریاست جمهوری دولت سوریه درخواست دارم که به بی تابعیتی کردها در آن کشور پایان داده، سیاست تعریب سازی کردها را متوقف سازد، زندانیان سیاسی کرد را آزاد نماید، و سازمان های سیاسی و اجتماعی و مدنی کرد اجازه فعالیت داده شود. و دولت سوریه همانند یک دولت متمدن با انجام اصلاحات لازم، حق تعیین سرنوشت مردم کردستان سوریه را به رسمیت بشناسد و شرایطی برای ایجاد خودمختاری مردم کرد در سوریه فراهم آورید.
تهران: زندان اوین 25 اردیبهشت 1390/ 15 مه 2011
محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
هم رزم چینی من ! پیروزی را برایت آرزو دارم 18/1/1390
نامه کبودوند به لیوشیائوبو
کردوند : پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
محمدصدیق کبودوند، زندانی کرد و ایرانی نامه ای به هم رزم خود لیوشیائوبو زندانی چینی و برنده جایزه صلح نوبل 2010 نوشته که درپی می آید:
به دوست نادیده مبارزم جناب لیوشیائوبو
از تعلق جایزه صلح نوبل 2010 به جنابعالی بسیار مسرور و شادمان شدم و از اینکه دولت چین به شما و همسر محترمتان اجازه دریافت جایزه را ندادند بسیار متاسف گردیدم. هم رزم شریفم من محمدصدیق کبودوند زندانی کرد و ایرانی هم چون شما به جرم دفاع از حقوق بشر و دموکراسی به 11 سال حبس محکوم و زندانی شده ام. جرم من دفاع از حقوق بشر، دفاع از حقوق زنان و حمایت از حقوق مردم کرد و تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان است.
حکومت حاکم بر کشور من چون حکومت حاکم بر کشور شما، نظامی غیردموکراتیک و ایدئولوژیکی است که حتی اموری چون پوشش مردان و زنان، خوردن و نوشیدن، دیدن و شنیدن و اندیشیدن مردم را زیرکنترل دارد و تمامی امور فرهنگی و امور سیاسی و مدنی مردم را در دایره تنگ ایدئولوژیکی مذهبی قابل تقویت و قابل اجرا می بیند.
لیوشیائوبوی عزیز، من از جمعیت 10 میلیونی کرد در ایران هستم که خود بخشی از ملت 40 میلیونی کرد در کشورهای ترکیه و عراق و سوریه است. این مردم که بعدها از عرب ها، ترک ها و فارس ها چهارمین ملت بزرگ خاورمیانه اند، هیچگونه نقشی در اداره امور کشورهای متبوع و حتی در امور محلی و فرهنگی خود ندارند.این ملت از ابتدایی ترین حقوق انسانی و حقوق بشر و آزادی ها محروم اند و نقشی درتعیین سرنوشت خود ندارند.
دوست عزیز، من و شما و هزاران نفر دیگر در جهان برای دموکراسی و حقوق بشر مبارزه می کنیم و همه زندگی مان برای استقرار دموکراسی، صلح و حقوق بشر و برابری و برادری در جهان و برای اعتلای ارزش های جهانی صرف می کنیم، شاید که فرزندانمان و دیگر مردمان از آزادی و دموکراسی برخوردار شود. در پایان شادمانی و استواری و پیروزی در مبارزه را برای جنابعالی آرزومندم
تهران: زندان اوین 5 آوریل 2011/ 16 فروردین 1390
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
(9)آوریل را روز حقوق بشر کردستان بنامیم 17/1/1390
9 آوریل را روز حقوق بشر کردستان بنامیم
پیام
کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
محمدصدیق کبودوند بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به مناسبت 9 آوریل پیامی ارسال داشت که متن آن در زیر می آید:
محمدصدیق کبودوند: «در ابتدا 9 آوریل روز تاسیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان را به مردم کردستان، مردم ایران و منطقه و تمامی اعضا و دوستان سازمان تبریک و شادباش می گویم، در این روز سازمان هفتمین سال فعالیت خود را آغاز می کند و امید است از این پس اهداف مهم تری را مورد پیگیری قرار دهد:
- تلاش برای ترویج و استقرار دموکراسی ضامن صلح حقوق بشر در منطقه
- کوشش در راه برقراری آشتی و صلح در منطقه و زدایش خشونت و خشونت گرایی
- تلاش برای استقرار سامانه متضمن تامین حقوق بشر در ایران و کردستان
- تلاش برای دست یابی مردم کرد در هر 4پاره کردستان به حقوق حقه و حق تعیین سرنوشت خود و حقوق برابر با دیگر ملت های منطقه
- دفاع از برابری زنان با مردان و تحقق تمامی حقوق انسانی زنان در کردستان، در ایران و در کشورهای منطقه
- دفاع از ایده الغای مجازات اعدام و تلاش برای عملی ساختن آن در ایران و کردستان و کشورهای منطقه
- دفاع از حقوق اقلیت های ملی، قومی، نژادی، مذهبی، دینی،مسلکی و جنسیتی و برخورداری از حقوق برابر
- حمایت از حقوق و آزادی های اساسی و بنیادی وامنیت انسانی تمامی مردم منطقه
از جمله این اهداف خواهد بود.
در پایان از مردم کردستان و تمامی احزاب و گروه های سیاسی و مدنی درخواست می نمایم از نام گذاری 9 آوریل به نام روز حقوق بشر کردستان و یا هفته ای به این نام حمایت کنند و برنامه هایی برای آن تدارک ببینند به امید رهایی تمامی مردم کرد و مردم ایران و منطقه از بیم و نیاز
تهران: زندان اوین 5 آوریل 2011/ 16 فروردین 1390
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
موضع گیری شورای حقوق بشر قابل تقدیر است 17/1/1390
پیام

کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند

محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی پیامی در زندان صدور قطعنامه شورای حقوق بشر درباره نقض حقوق بشر در ایران را قابل تحسین دانست متن پیام به قرار زیر است:

محمدصدیق کبودوند: «صدور قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی در طی ماه های گذشته و هم چنین صدور قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر ملل متحد درباره موارد نقض حقوق بشر در ایران، مایه دلگرمی کوشندگان حقوق بشر بویژه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان گردید.

ما ضمن استقبال از بذل توجه و رویکرد مثبت شورای حقوق بشر نسبت به وضعیت وخامت بار حقوق بشر در ایران، از دولت هایی که در تهیه و تصویب این قطعنامه تلاش کردند سپاسگزاری می کنیم. درعین حال ازاقدام اعتراضی مسئولان دولت نسبت به موضوع حقوق بشر در ایران استقبال می کنیم ولی از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده از میان حداقل 30 زندانی سیاسی در آستانه اعدام و صدها زندانی وجدانی و سیاسی با احکام سنگین تنها به نام 4 نفر اشاره می کند که در حال حاضر فقط یک نفر از آنها در زندان بسر می برد ابراز تاسف می کنیم.

من به نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بار دیگر از دولت سوئد و سایر دولت هایی که به قطعنامه محکومیت دولت ایران در خصوص نقض حقوق بشر، رای مثبت داده اند تشکر و قدردانی می نمایم. سازمان ما از آزادی، دموکراسی و حقوق بشر مبتنی بر اصول و استانداردها و ارزش های جهانی حمایت می کند و خود را متعهد به آموزش و ترویج حقوق بشر و ارزش های جهانی می داند.
تهران: زندان اوین 28مارس2011- 8فروردین 1390
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
کبودوند: جمهوری اسلامی آزادی وا منیت رهبران جنبش سبز را تامین کند 15/12/1389
در پی اعتراضات خیابانی 25 بهمن ماه سال جاری و تهدید رهبران جنبش سبز به بازداشت و زندان، رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در زندان در بیانیه ای کوتاه تامین امنیت آقایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی را خواستار شد.

محمدصدیق کبودوند: «اعتراض های مدنی و مسالمت آمیز جمعی از مردم ایران در 25 بهمن ماه با وجود فضای امنیتی سرکوب و خفقان در کشور، موجب گردید تا نمایندگان دولتی در مجلس و مسئولان قضایی و امنیتی و امامان جمعه دولتی در هجمه ای سنگین و سازمان دهی شده، بازداشت و محاکمه و حتی اعدام و مرگ رهبران جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی را خواستار شدند. در همان حال دستگاه های امنیتی و پلیسی و قضایی و انتظامی نیز از تهدیدهای جدی در جهت حبس خانگی و محاکمه رهبران اپوزیسیون داخلی خبر دادند. و اکنون نیز گفته می شود آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی بازداشت شده اند.
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
نامزدی کبودوند برای صلح نوبل 2011 30/11/1389
تشکر و قدردانی
کردوند: سرانجام پس از دو ماه تلاش شبانه روزی فعالان مدنی و سیاسی ، محمدصدیق کبودوند رئیس و بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان کاندیدای جایزه صلح نوبل در سال 2011 گردید.
ما خانواده کبودوند سپاس و قدردانی خود را از تلاش های بی وقفه کمپین حمایت از کاندیداتوری محمد صدیق کبودوند در کشورهای سوئد، نروژ،انگلستان،آلمان و سایر نقاط جهان ، احزاب و سازمان های سیاسی کردستان، حزب سوسیالیست چپ نروژ و برخی از نمایندگان پارلمان بریتانیا، رسانه ها، رادیو و تلویزیون های ماهواره ای کردی و هم چنین اعلام حمایت جمعی از شخصیت های علمی ،ادبی ،فرهنگی و مدنی کرد ابراز می داریم و کماکان خواهان حمایت های بیشتر این عزیزان هستیم.
قطعا به ثمر رسیدن این تلاش ها محمد صدیق کبودوند را به مثابه نمادی از یک ملت تحت ستم که سالها زندگی خود را در مبارزه با ظلم و بی عدالتی در جامعه و کوشش در راه برقراری عدالت اجتماعی و برابری همه انسانها کرده است، نزد جهانیان به نمایش خواهد گذاشت .
خانواده کبودوند
شنبه 30 بهمن 1389 (19 فوريه 2011 )
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
تسلیت به مردم کردستان 27/11/1389
پیام تسلیت
کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
در پی درگذشت ماموستا شیخ عزالدین حسینی، محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که در زندان پیام تسلیتی برای مردم کردستان ارسال داشت که متن آن در پی می آید:
محمدصدیق کبودوند: درگذشت ماموستا شیخ عزالدین حسینی رهبر مذهبی فرهیخته و پرتلاش کردستان که عمر پرثمر خود را حتی در تبعید با خردمندی و احساس مسئولیتی عمیق و سترگ در راه کسب حقوق و حق تعیین سرنوشت مردم کرد مصروف داشت. به تمامی مردم کردستان بویژه به مومنان و خانواده محترم ایشان تسلیت می گویم و امیدوارم یاد و خاطره آن مبارز وارسته ملی- مذهبی کرد در میان مردم حفظ گردد و اندیشه والای آن روحانی بزرگ روشن بین، راهنما و چراغ مبارزه پیروان همه مذاهب اسلامی قرار گیرد تا بشر بدون تمایزات مذهبی برای تحقق و اعتلای حقوق انسانی انسان ها، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر بکوشد.
تهران- زندان اوین 24 بهمن 1389/14 فوریه 2011
بیشتر

  خبر و اطلاعیه
دادستان تهران دیدار حضوری و مرخصی کبودوند را ممنوع کرده است 30/10/1389
کردوند: پایگاه اطلاع رسانی خانواده کبودوند
دادستان تهران طی دستوری هرگونه ملاقات حضوری و هرگونه مرخصی اعم از استعلاجی را برای «محمدصدیق کبودوند» ممنوع کرده است. کبودوند که از بیماری های مختلف رنج می برد تا آنجا که پزشک متخصص درباره بیماری وی نظر بر عدم توانایی تحمل کیفر را برای ایشان داده است. از ابتدای سال جاری و بیش از ده ماه است با خانواده خود دیدار حضوری نداشته است. با این حال دادستان علاوه بر ممنوعیت دیدار حضوری و مرخصی، هیچگونه دستوری مبنی بر بررسی وضعیت بیماری وی توسط پزشک قانونی صادر نکرده است. خانواده کبودوند بدین وسیله اعلام می دارد هرگونه عواقب جبران ناپذیر ناشی ازلجاجت و بی توجهی به وضعیت بیماری کبودوند متوجه شخص دادستان تهران است و ما ایشان را مسئول هرگونه اتفاق ناگوار برای عزیز دربندمان در این زمینه می شناسیم.
بیشتر


محمد صدیق کبودوند